THE GOLIARDS COLLECTIVE - CAFÈ DEL TEATRE DE LLEIDA THE GOLIARDS COLLECTIVE - CAFÈ DEL TEATRE DE LLEIDA
CAFÈ DEL TEATRE
Lleida ES

THE GOLIARDS COLLECTIVE - CAFÈ DEL TEATRE DE LLEIDA

Various Dates

CAFÈ DEL TEATRE

Carrer Roca Labrador, 2 bis , 25003 LLEIDA, Lleida


The Goliards Collective tiene eventos activos en este momento.



Be the first to know about tickets for The Goliards Collective

Discover their latest news, photographs and videos. Leave us your email and don't miss any details.



EL NOU ESTIL JAMAIC-LATÍ
“SALSA-SKA”
The Goliards Collective estrenen el seu segon EP titulat CONCLAU! (Skapulari Records, 2022).
El disc combina una nova recepta; ritmes jamaicans i la salsa caribenya, en aquest treball es presenten arranjaments de temes clàssics del cançoner llatí passats pel filtre jamaiquí. CONCLAU! un disc gravat a Catalunya i masteritzat a Jamaica.

El 28 d'octubre The Goliards Collective presenta el seu segon EP Conclave (Skapulari Records, 2022) després de treure el 2021 el seu treball debut Stay At The Parrot (Skapulari Records, 2021). Aquest nou enfocament caribeny ens proposa uns Goliards Collective més tropicals, més festius si és possible i seguint la seva línia perillosament ballable. Al repertori trobem clàssics de Cuba, Puerto Rico, Colòmbia o Mèxic embolicats en el sabor dels ritmes jamaicans.
El treball ha comptat amb la col•laboració de la flamant i virtuosa percussionista Rita Baulida que ha participat en tots els temes del disc. També The Goliards s'ha vist beneït amb la flauta Tarquim (Pau Vidal), flautista i compositor valencià, també de molt curta edat però de gran talent i admiració cap a la música antiga cubana.

Preguntas relacionadas con THE GOLIARDS COLLECTIVE - CAFÈ DEL TEATRE DE LLEIDA

Where is the concert THE GOLIARDS COLLECTIVE - CAFÈ DEL TEATRE DE LLEIDA held?

The concert takes place at CAFÈ DEL TEATRE in Lleida.

¿Where is The Goliards Collective's concert?

The concert is in CAFÈ DEL TEATRE .

Related artists
Location information Additional services Share event
Facebook Twitter Linkedin